Galeria BelseProduktyKolarz zdjec
Grunt, to Belzona
BELZONA® ZAWSZE NA POWIERZCHNI

Spożywczy i cukierniczy

Niezależnie czy to jest cukrownia przerabiająca buraki cukrowe, czy trzcinę cukrową albo producent słodzika, jest pewna liczba rozwiązań i technologii która jest wspólna dla tych wszystkich zakładów.

Zaawansowane Polimery Belzona mogą zostać użyte, by naprawić i zabezpieczyć wiele urządzeń i obszarów w przemyśle cukrowniczym. Poniższe aplikacje są tylko małym ułamkiem przykładów pokazującym możliwości materiałów BELZONA.

Noże krajarki buraka narażone są na silne uderzenia, wytarcia, na problemy erozji od piasku i osadu buraczanego.Polimery BELZONA serii 1000 jak również Elastomery BELZONA serii 2000 naprawiają i zabezpieczają krajalnice przed atakami korozji. Wiele tego typu aplikacji zostało wykonanych w Australii, Europie i w Ameryce.

Na ciągłe zniszczenie narażone są taśmociągi, ich rolki i bębny, gdy wykładziny bębnów są wytarte obniżają wydajność taśmociągu a co za tym idzie całego procesu produkcyjnego.

Belzona 1000 i Belzona 2000, zastosowane z Belzona Non-Skid Grip System są używane do zabezpieczenia taśmociągów przed ich zużywaniem i rozwiązują problem zmniejszonej efektywności.

Wirówki są ważnymi elementami wyposażenia cukrowni. Agresywne chemicznie środowisko w tym obszarze często powoduje uszkodzenia osłon i łożysk.

Podłogi dookoła wirówek narażone są na atak od melasy, powodując zmniejszenie bezpieczeństwa i higieny.

Te problemy mogą zostać rozwiązany dzięki Polimerom Belzona serii 4000, skutecznie zabezpieczając podłogi przed atakami chemicznymi.