Strona główna ❯❯ Aktualności

Aktualności

VII edycja warsztatów Belse na Politechnice Gdańskiej

pon., 22/04/2024 - 12:39 -- ppryszcz
14 maja 2024 odbędzie się VII edycja warsztatów pt. „Belzona – innowacja w technice”, którą organizujemy we współpracy z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej oraz Polskim Towarzystwem Materiałoznawczym Oddział Gdańsk. Wydarzenie poprowadzi Dyrektor Techniczny Belse, Roman Masek prezentując rozwiązania technologii kompozytowej w zakresie napraw, modernizacji i ochrony powierzchni. W programie nie zabranie także wystąpień naukowców z Politechniki Gdańskiej, przedstawicieli Urzędu Dozoru Technicznego oraz Specjalnej Pomorskiej Strefy Ekonomicznej.
 
Uczestnicząc w warsztatach dowiedzą się Państwo między innymi:
 
• Jak chronić, wzmacniać i regenerować różnego rodzaju powierzchnie
• Jak unikać długich dostaw oraz jak zredukować koszty remontów
• Jak zapobiegać wyciekom na rurociągach, zaworach, zbiornikach przemysłowych
• Jaka jest najbliższa przyszłość inżynierii materiałowej i źródeł energii
 

IV edycja - Belzona w Technice Okrętowej na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

śr., 17/04/2024 - 08:55 -- ppryszcz

5 kwietnia 2024r na Uniwersytecie Morskim w Gdyni odbyły się warsztaty naukowo-techniczne pt. "Belzona w Technice Okrętowej", które zorganizowaliśmy we współpracy z Wydziałem Mechanicznym Uniwersytetu Morskiego oraz Kołem Naukowym Nautica
Rektor Uniwersytetu Morskiego prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit uroczyście rozpoczął wydarzenie i powitał zgromadzonych gości. Warsztaty poprowadził Roman Masek, Dyrektor Techniczny Belse prezentując praktyczne zastosowania technologii kompozytowej Belzona. W programie warsztatów znalazły się tematy związane m.in. z naprawą, regeneracją, modernizacją oraz ochroną elementów okrętowych, eksploatowanych w trudnych warunkach morskich. Podczas spotkania miał miejsce także pokaz praktyczny, podczas którego Inspektor Nadzoru – Kamil Ostaszewski zaprezentował aplikacje materiałów kompozytowych: Belzona 7311 przeznaczonego do spajania konstrukcyjnego oraz elastomeru Belzona 2311 do naprawy i odbudowy wyrobów z gumy. 

Seminarium Techniczne, Belzona – Naprawy i Zabezpieczenia w Przemyśle 18 kwietnia 2024, Opole

pon., 25/03/2024 - 12:35 -- ppryszcz

Seminarium Naukowo-Techniczne pt. "Belzona – Naprawy i zabezpieczenia w przemyśle". Podczas seminarium podzielimy się z Państwem naszą praktyczną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, a także przedstawimy szerokie spektrum możliwości i zastosowań technologii z zakresu kompozytów polimerowych. Celem seminarium jest pokazanie Państwu praktycznych przykładów zastosowania materiałów kompozytowych Belzona, które mogą znacznie usprawnić działanie Państwa zakładu, takich jak:

  • UTRZYMANIE CIĄGŁOŚCI PRACY – szybka naprawa bez przestojów
  • WYDŁUŻENIE CZASU EKSPLOATACJI OBIEKTÓW I URZĄDZEŃ – wyjątkowo trwała naprawa
  • OSZCZĘDNOŚĆ KOSZTÓW – napraw zamiast wymieniać na nowe
  • BEZPIECZEŃSTWO PRACY – poprawa warunków BHP

Podczas seminarium odbędzie się Pokaz Praktyczny Materiałów Belzona, który poprowadzi doświadczony inspektor nadzoru. Będzie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń oraz konsultacji eksperckich. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium, które odbędzie się w dniu:

"Belzona w Technice Okrętowej" Uniwersytet Morski w Gdyni 5 kwietnia 2024

pon., 11/03/2024 - 11:24 -- ppryszcz

BELZONA W TECHNICE OKRĘTOWEJ na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Zapraszamy wszystkie osoby zawodowo zawiązane z okrętownictwem i gospodarką morską na warsztaty naukowo-techniczne pt. "BELZONA W TECHNICE OKRĘTOWEJ". Wydarzenie odbędzie się 5 kwietnia 2024r w auli Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. To już IV edycja warsztatów, które organizujemy we współpracy z Wydziałem Mechanicznym Uniwersytetu Morskiego i Kołem Naukowym Nautica. Za każdym razem gromadzimy liczne grono specjalistów z branży. Podczas warsztatów podzielimy się z Państwem naszą praktyczną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w zakresie zastosowania technologii kompozytowej w przemyśle morskim. Podamy wiele przykładów zastosowań, gdzie technologia kompozytowa Belzona sprawdza się od lat, a efekty są trwałe nawet w trudnych warunkach morskich.

Udział w warsztatach to doskonała okazja do wymiany doświadczeń ze specjalistami z branży, nawiązania kontaktów oraz konsultacji eksperckich. Podczas warsztatów odbędzie się pokaz praktyczny materiałów Belzona, który wykona doświadczony inspektor nadzoru.

W programie:

XXIV Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL

czw., 29/02/2024 - 11:59 -- ppryszcz

Belse Partnerem POWERPOL 2024

W dniach 12-13 lutego odbył się Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL, którego partnerem, jak co roku, została firma Belse. XXIV edycja Kongresu poświęcona była polityce energetycznej państwa wobec kryzysu surowcowego w Europie. Kongres został objęty Patronatem Honorowym przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki – Rafała Gawina, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Agencję Rynku Energii S.A., Towarzystwo Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych oraz wielu innych instytucji działających na rzecz pozyskiwania energii.

Energia OZE w Polsce

Wśród uczestników Kongresu nie zabrakło liderów polskiego rynku energetycznego takich jak Orlen S.A, TAURON S.A., ENEA S.A. czy PGE S.A., którzy omawiali przyjęte strategiach i cele na najbliższe lata. Dużo uwagi poświęcono skali inwestycji w zielone moce wytwórcze oraz działania zapewniające bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej. W ramach wydarzenia podejmowane były tematy wpływu otoczenia geopolitycznego na polski sektor elektroenergetyczny oraz zakres działań zaradczych pozwalających utrzymać kontrolę nad surowcami, prezentowane były także nowoczesne rozwiązania i koncepcje w energetyce.

Strony