Strona główna ❯❯ Aktualności

Aktualności

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - Spotkanie Toruń

pon., 16/05/2022 - 08:36 -- ppryszcz

W ramach wieloletniej współpracy z Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna| Polska Strefa Inwestycji wzięliśmy udział w śniadaniu strefowym, które odbyło się 28 kwietnia w Toruniu. W wydarzeniu uczestniczyli inwestorzy oraz partnerzy PSSE.
Dziękujemy za wspólne rozmowy Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu Resource Polska  TMA AUTOMATION Nova Metale Sp. z o.o. Trefl S.A.  INOFAMA S.A. Młyny Szczepanki Plast-Farb Sp. z o.o. Sp. K.
Konsultant techniczny Belse z Gdańska Tomasz Janiak jest do Państwa dyspozycji

 

 

Warsztaty Naukowo-Techniczne, Belzona - inowacja w technice V edycja

śr., 04/05/2022 - 09:56 -- ppryszcz

18 maja 2022, Politechnika Gdańska wraz z seminarium Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego oddział Gdańsk

Serdecznie zapraszamy do udziału w piątej edycji warsztatów naukowo-technicznych pt. „Belzona - innowacja w technice”, które organizujemy we współpracy z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. W ramach wydarzenia zaprezentujemy Państwu możliwości najnowszych technologii kompozytowych, poparte wiedzą i doświadczeniem naszych inżynierów. W programie także wystąpienia przedstawicieli środowiska akademickiego.

Uczestnicząc w warsztatach dowiedzą się Państwo m.in.:
• Jak zapobiegać erozji kawitacji
• Jak chronić, wzmacniać i regenerować powierzchnie
• Jak przeprowadzać modernizacje sprawnościowe
• Jak zapobiegać wyciekom na rurociągach, zaworach, zbiornikach przemysłowych

Technika Sztuk Pięknych

śr., 06/04/2022 - 14:28 -- ppryszcz

Muzyka i technika lub ogólnie sztuka i technika pozornie tylko (jako dziedziny działalności człowieka) wydają się bardzo od siebie odległe. Obraz namalowany przez artystę to taka sama wizualizacja jego myśli jak i inżyniera, który tworzy rysunek techniczny. W obu przypadkach chodzi o zobrazowanie czasu i przestrzeni. 

Swobodnie i z polotem namalowany obraz,  piękny wielobarwny o różnych odcieniach kolorów vs szablonowy i wykonany przy pomocy linijki, cyrkla lub nawet z wykorzystaniem komputerów „obraz” czyli rysunek techniczny, na pierwszy rzut oka nie pasują do siebie. A jednak obaj wykonawcy artysta i inżynier tworzą z taką samą pasją i zaangażowaniem. Technika, która w zasadzie jest bardzo przyziemna, rozwinęła się aby zaspokoić potrzeby materialne człowieka. Inspiracją dla „artysty” inżyniera jest ciągłe dążenie do usprawnienia i ułatwienia człowiekowi życia a potwierdzeniem tego jest wynalezienie maszyny parowej, żarówki, wprowadzenie automatyzacji aż po przemysł 4.0 . Sztuka natomiast ma sprawić, aby życie stało się piękne zatem zaspakaja potrzeby duchowe człowieka. Artysta różnymi formami wyrazu: kolorem, kształtem czy  dźwiękiem może wywołać określone emocje np. radość (równo i proporcjonalnie), smutek (zniekształcenie, brak dobrej proporcji). Zatem mimo, że opisani twórcy zaspakajają jakby odmienne potrzeby człowieka, to jednak łączy ich wspólna „konieczność” do zaprezentowania (obraz/rysunek, partytura/algorytm) myśli będącej wynikiem wysiłku intelektualnego.

Warsztaty naukowo-techniczne „Technologie Kompozytowe Belzona w Okrętownictwie”

śr., 16/03/2022 - 07:31 -- ppryszcz

1 marca 2022 na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbyła się kolejna edycja warsztatów naukowo-technicznych „Technologie Kompozytowe Belzona w Okrętownictwie”. Spotkanie jest wynikiem wieloletniej bliskiej współpracy Belse z Uniwersytetem Morskim, kołem naukowym Nautica oraz przedstawicielami przemysłu morskiego. 

 

Technologie Kompozytowe Belzona w Okrętownictwie – warsztaty online

czw., 17/02/2022 - 07:11 -- ppryszcz

Seminarium w formie warsztatów on-line odbędzie się 1 marca 2022 na podstawie umowy o współpracy z Wydziałem Mechanicznym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i wieloletniej współpracy z Uczelnią oraz kołem naukowym Nautica. Podczas warsztatów przekażemy uczestnikom praktyczną wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem, a także najnowsze technologie z zakresu zastosowania kompozytów polimerowych w okrętownictwie. Wydarzenie kierujemy do specjalistów od okrętownictwa, a także do studentów Wydziału Mechanicznego Uczelni. 
Uczestnicząc w warsztatach dowiedzą się Państwo:

√  jak ograniczyć koszty remontów, eksploatacji oraz serwisu
√  jak uniknąć drogich napraw maszyn i urządzeń w okrętownictwie 
√  jak prosto i skutecznie zabezpieczyć powierzchnie, aby nie sprawiały problemów w przyszłości
√  jak uniknąć długotrwałych postojów spowodowanych naprawą maszyn i urządzeń

Strony