Strona główna ❯❯ Aktualnosci ❯❯ 21 Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL

21 Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL

czw., 18/03/2021 - 08:46 -- ppryszcz

W dniach 22-23 lutego br. odbyła się XXI edycja Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL, poświęcona perspektywom rozwoju polskiej energetyki w najbliższych latach. Firma Belse, jak co roku została Partnerem szczytu, będąc w gronie takich firm jak: Tauron Polska, Energia S.A., PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., PwC Polska i wiele innych. Kongres został objęty patronatem Wiceprezesa Rady Monistrów i wielu czołowych postaci ze świata polityki i biznesu.

Dyrektor Techniczny Belse, Pan Roman Masek, jak co roku brał aktywny udział, uczestnicząc w panelu dyskusyjnym pt. "Horyzont 2050: Rozwój, inwestycje, innowacje". Uczestnicy panelu zastanawiali się nad możliwymi ścieżkami rozwoju technologii przyszłości analizując czy wodór może stać się paliwem przyszłości, odniesiono się także do kwestii potencjału energii jądrowej. W dalszej części debatowano nad tym czy nowe technologie są uzupełnieniem czy trzonem zmian. Firma Belse jako dostawca nowoczesnych technologii kompozytowych doskonale wpisuje się w ten trend, dostarczając na rynek technologie wspierające rozwój OZE a także technologie zastępujące spawanie spajaniem na zimno.
Jednocześnie zastanawiano się nad sposobami modelowania proekologicznych zachowań analizując takie programy jak "Czyste powietrze" czy "Zielony ład". Zwrócono uwagę, że kluczowe jest inwestowanie w innowacje i takie konstruowanie projektów, aby polskie przedsiębiorstwa wykorzystały potencjał i know-how rynku. Na koniec podjęto problematykę perspektyw dla rozwoju elektromobilności.

Tegoroczna edycja kongresu POWERPOL odbyła się w formule on-line z uwagi na sytuację pandemiczną, jednak w ten sposób udało się dotrzeć do ok. 
1500 uczestników, którzy wzięli udział. W ramach wydarzenia przeprowadzono sześć paneli dyskusyjnych podejmujących tematykę transformacji energetycznej, OZE w portfolio liderów polskiego rynku, polskiego rynku energii gazu i paliw, potencjału rynku ciepła i kogeneracji, innowacji rozwoju i inwestycji w horyzoncie do 2050 roku oraz potencjału polskich wytwórców na potrzeby OZE w Polityce Energetycznej Państwa do 2040.