Strona główna ❯❯ Aktualnosci ❯❯ Belzona SuperWrap II w Oczyszczalni Ścieków w Białymstoku i nagroda dla zespołu BELSE

Belzona SuperWrap II w Oczyszczalni Ścieków w Białymstoku i nagroda dla zespołu BELSE

pon., 15/02/2021 - 13:14 -- ppryszcz

Nasza naprawa w Oczyszczalni Ścieków w Białymstoku systemem Belzona SuperWrapII została nagrodzona w konkursie organizowanym przez Belzona UK na najlepszą aplikację 2020 roku w kategorii „day-by-day” w Europie i Afryce.

Serdeczne gratulacje dla zespołu Belse - Inspektora Nadzoru Kamila Ostaszewskiego oraz Konsultanta Technicznego Józefa Adamskiego. Jesteśmy dumni z naszych pracowników, którzy swoją prace wykonują z pasją i ogromnym zaangażowaniem, indywidualnie podchodząc do każdego projektu.

Naprawa króćców przy rurociągu ścieków osadczych systemem Belzona SuperWrap II  w Oczyszczalni Ścieków w Białymstoku.

Zgłoszony problem:

Na rurociągu tłocznym osadów, stwierdzono pocienienie ścianek, a w jednym przypadku rozszczelnienie rury z awaryjnym jej doszczelnieniem w postaci opaski. Wymiana króćców na nowe jest procesem pracochłonnym, kosztownym i powodującym długi czas przestoju rurociągu.

Rozwiązanie Belse:

Dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu naprawczego Belzona SuperWrap II nie było konieczności zatrzymania pracy całej oczyszczalni, a także uniknięto kosztownej wymiany części na nowe. W krótkim czasie (kilka godzin) i stosunkowo niskim kosztem odtworzono pełną sprawność rurociągu. Cała naprawa była niskoenergetyczna gwarantując bezpieczeństwo pracy w trakcie remontu. Efektem wykonanej naprawy systemem Belzona SupeWrapII jest wydłużenie trwałości pracy rurociągu i niezawodność eksploatacji.

Naprawa rurociągu była pochodną poprzedniej aplikacji wzmocnienia płaszcza stalowego dna zbiornika WKF na terenie oczyszczalni.

 

Belzona SuperWrap II to innowacyjny system naprawczy, przeznaczony do naprawy i wzmocnienia rurociągów oraz zbiorników, które pod wpływem korozji lub innych czynników utraciły grubość nominalną ścianki do perforacji włącznie. System ten zgodny jest z wymogami norm PN-EN ISO24817 oraz ASMEPCC-2.

 

Przejdź do strony produktu SuperWrap II