Strona główna ❯❯ Aktualnosci ❯❯ Kompas - Biuletyn Przemysłowy

Kompas - Biuletyn Przemysłowy

pt., 30/04/2021 - 12:40 -- ppryszcz

W najnowszym wydaniu Kompasu przedstawiamy rozwiązania zwiększające szeroko rozumianą efektywność. W przypadku urządzeń poprawa efektywności poprzez poprawę sprawności jest szybko zauważalna przy weryfikacji zużycia energii elektrycznej czy kosztach wymiany elementów, które uległy erozji. Proponowane przez nas rozwiązania – w zakresie poprawy sprawności pomp (Belzona 1341 Supermetalglide) czy ochrony przed wycieraniem (Belzona 1811, 1812, 1813) – były wielokrotnie stosowane i potwierdziły zasadność ich stosowania. Szczególnie interesujące wyniki uzyskaliśmy z naszymi partnerami w elektrowniach w zakresie poprawy sprawności pomp, a wyniki zostały potwierdzone badaniami w instytucjach naukowych (Laboratorium Pomp Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej).

O korzyściach w szerszej perspektywie, szczególnie tej czasowej, przekonują  zastosowania BELZONA® 8211 HP Anti Seize, pozwalające na efektywne zabezpieczanie połączeń w urządzeniach pracujących w warunkach wysokiej temperatury. Wiemy, jak uciążliwy jest demontaż zapieczonych elementów i jakie tego mamy czasami skutki.

Polecamy także, bardzo ciekawy przypadek naprawy odpływu liniowego (BELZONA®4154, 4181) u producenta popularnych napojów bezalkoholowych. Efektywność, zarówno czasowa w zakresie czasu naprawy, jak i w zakresie skuteczności w aspekcie okresu użytkowania również zostały potwierdzone.

Wszystkich, dla których efektywność i skuteczność jest czymś ważnym zapraszam do lektury i kontaktu.

 

CHCESZ OTRZYMAĆ KOMPAS W WERSJI PAPIEROWEJ ? – napisz do nas  na biuro@belse.com.pl a wyślemy go pocztą na wskazany adres.

Pasta kompozytowa zapobiegająca zapiekaniu połączeń (śrub) - BELZONA® 8211 HP Anti Seize:

Link do produktu Belzona 8211

Powłoka epoksydowa podnosząca sprawność pomp, rur, zaworów - Belzona 1341 (Supermetalglide)

Link do produktu Belzona 1341

Materiał do ochrony przed wycieraniem mechanicznym - Belzona 1811 (Ceramic Carbide)

Link do produktu Belzona 1811