Strona główna ❯❯ Aktualnosci ❯❯ Konferencja Hydroenergetyczna HYDROFORUM 2021

Konferencja Hydroenergetyczna HYDROFORUM 2021

pon., 11/10/2021 - 12:26 -- ppryszcz

Belse bierze udział w X edycji Polskiej Konferencji Hydroenergetycznej HYDROFORUM 2021, która odbędzie się w dniach 13-15 października na Politechnice Gdańskiej. Jednym z ekspertów tego wydarzenia jest  Dyrektor Techniczny Belse Pan Roman Masek, który zaprezentuje wykład pt. Erozja kawitacyjna w maszynach przepływowych i sposoby ograniczania jej skutków.

Organizatorem konferencji jest Towarzystwo Elektrowni Wodnych oraz Instytut Maszyn Przepływowych PAN, we współpracy z Politechniką Gdańską oraz Państwową Akademią Nauk.

Formuła konferencji przewiduje dyskusję nad wyzwaniami, przed którymi staje sektor energetyki wodnej w Polsce oraz w Europie w świetle zmian zachodzących w jego szeroko rozumianym otoczeniu. Wśród uczestników są przedstawiciele urzędów centralnych, szeroko rozumianej hydroenergetyki i świata nauki, a także niezależni eksperci. To doskonała okazja do wymiany opinii i informacji na temat perspektyw i obserwowanych trendów rozwojowych sektora, doświadczeń z budowy i eksploatacji elektrowni wodnych, nowych rozwiązań technicznych oraz wyników prac badawczo-rozwojowych i naukowych.