Strona główna ❯❯ Aktualnosci ❯❯ Kongres Energetyczno Ciepłowniczy POWERPOL 2020

Kongres Energetyczno Ciepłowniczy POWERPOL 2020

śr., 05/02/2020 - 09:34 -- ppryszcz

W dniach 27-28 stycznia 2020 r. w Warszawie, w Hotelu Sofitel Victoria obyła się XX edycja Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL, który organizowany jest przez Europejskie Centrum Biznesu. Firma BELSE SP. z o.o., jak co roku, była Partnerem wydarzenia w gronie takich firm jak Tauron Polska Energia SA, PGE Polska Grupa Energetyczna SA, PGNiG Termika SA.

Patronat Honorowy został objęty przez Wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina, Ministra Klimatu Michała Kurtykę, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Rafała Gowina, Ministerstwo Rozwoju, Agencję Rynku Energii SA, Główny Instytut Górnictwa, Górniczą Izbę Przemysłowo-Handlową, Krajową Izbę Biopaliw, Krajową Izbę Gospodarczą, Krajowy Instytut Energetyki Rozproszonej, Narodową Agencję Poszanowania Energii, Polską Organizację Przemysłu i Handlu Naftowego, Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Słonecznej, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych, Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energi, PTPiREE, Towarzystwo Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych. Za stronę merytoryczną Kongresu odpowiedzialni byli eksperci z firmy PwC Polska.

W ramach Kongresu odbyło się sześć paneli dyskusyjnych, podczas których podejmowano tematykę zmian w polskim sektorze energetycznym z perspektywy Rządu i przedsiębiorstw, potencjału rynku ciepła i implikacji programu „Czyste powietrze” , polskiego rynku paliw i gazu, OZE w portfolio liderów polskiego rynku, innowacji w obszarze wytwarzania, sieci i dystrybucji, a także potencjału polskich wytwórców na potrzeby segmentu OZE.

Dyrektor Techniczny Belse – Roman Masek wziął udział w panelu dyskusyjnym pt. „ Horyzont 2050: Innowacje w obszarze wytwarzania, sieci, dystrybucji”. Podczas dyskusji poruszono kwestie innowacyjności w energetyce w kontekście przerwania i rozwoju przedsiębiorstw energetycznych. Podkreślono korzyści płynące z innowacyjności, a równocześnie zwrócono uwagę na wyzwania związane z innowacyjnością, głównie w zakresie zasobów ludzkich, dostępu do technologii i kapitału. Podczas rozważań została także przedstawiona polityka Rządu względem projektów innowacyjnych i rozwojowych oraz miejsce na innowacje w polskiej energetyce. Na koniec podjęto temat dotyczący programu Start-up, jako źródła innowacji i debatowano nad tym czy polskie przedsiębiorstwa wykorzystały potencjał rynku.

W następnym dniu Kongresu uczestnicy mieli możliwość zwiedzić Elektrociepłownię Żerań, która jest obecnie drugim co do wielkości źródłem ciepła dla Warszawy, należącym do PGNiG TERMIKA SA.

 

Galeria z Kongresu POWERPOL 2020