Strona główna ❯❯ Aktualnosci ❯❯ Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL

Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL

czw., 24/01/2019 - 10:04 -- ppryszcz

W dniach 14-15 stycznia 2019 roku w Warszawie Firma BELSE po raz kolejny już wzięła udział w XIX edycji Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL, zorganizowanej przez Europejskie Centrum Biznesu.  Patronat nad tym wydarzeniem objęło Ministerstwo Energii, Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Komisja ds. Energii i Skarbu Państwa oraz liczne instytucje państwowe tj. Urząd Regulacji Energetyki, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i wiele innych.

Podczas tego wydarzenia omawiane były perspektywy rozwoju polskiej energetyki w odniesieniu do najbliższych lat. W sześciu panelach dyskusyjnych obecni Partnerzy podjęli tematykę zmian w polskim sektorze energetycznym z perspektywy Rządu i przedsiębiorstw, potencjału rynku ciepła i implikacji programu „Czyste powietrze”, polskiego rynku energii i gazy, innowacji w obszarze wytwarzania, sieci i dystrybucji, paliw alternatywnych oraz elektromobilnosci.

Reprezentujący BELSE Sp. z o.o. Dyrektor Techniczny Roman Masek uczestniczył aktywnie w panelu dyskusyjnym pt. „Horyzont 2050: Innowacje w obszarze wytwarzania, sieci, dystrybucji”. Dyskusja rozpoczęła się dywagacją na temat tradycyjnych inwestycji w energetyce w odniesieniu do inwestycji w nowoczesność, a następnie omówiono szeroko rozumiane korzyści z innowacyjności jako uzupełnienie tradycyjnego biznesu, bądź budowy nowej ścieżki biznesowej. Padały pytania o kluczowe wyzwania związane z innowacyjnością m.in. zasoby ludzkie i pozyskiwanie kapitału. Odniesiono się również do tematu polityki Rządu i odpowiedzi przedsiębiorstw na nowe podejście do rozwoju energetyki oraz koncepcji smart city, nie tylko w odniesieniu do elektromobilności.

Podczas drugiego dnia Kongresu była możliwość zwiedzić Elektrociepłownie Siekierki – największą polską elektrociepłownię oraz drugą co do wielkości w Europie. W czasie wycieczki technicznej uczestnicy mogli zobaczyć najważniejsze elementy procesu produkcyjnego ciepła i energii elektrycznej w procesie wysokosprawnej kogeneracji, a także centra dowodzenia elektrociepłowni i akumulatora ciepła.

Zobacz więcej zdjęć w GALERII ...

Film ...