Strona główna ❯❯ Aktualnosci ❯❯ Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG, Lublin 2020

Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG, Lublin 2020

śr., 21/10/2020 - 11:28 -- ppryszcz

W dniach 5-6 października 2020 spółka Belse po za kolejny została partnerem Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2020, którego VI edycja odbyła się w Lublinie. Organizatorem szczytu było Europejskie Centrum Biznesu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki , Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczyk, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Michał Gróbarczyk, Minister Klimatu Michał Kurtyka, Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i wiele czołowych postaci polskiej polityki i instytucji państwowych. Tegoroczny Szczyt OSG był z racji pandemii COVID-19 przeprowadzony był hybrydowo. Premier Mateusz Morawiecki w liście do uczestników szczytu podkreślił aktualne wyzwanie dla władz państwowych i przedsiębiorców jakim jest powrót na ścieżkę szybkiego rozwoju.
Podczas Szczytu, tradycyjnie odbyła się gala wręczenia statuetek „Bursztyn Polskiej Gospodarki”, przyznawana osobom lub instytucjom za szczególne działania w zakresie rozwoju i bezpieczeństwa polskiej gospodarki w kraju i zagranicą. W tym roku laureatami nagrody zostali: Elżbieta Witek – Marszałek Sejmu RP, Michał Szaniawski – Prezes Zarządu Polskiej Agencji Kosmicznej, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Obrady rozpoczęły się sesją plenarną zatytułowaną „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”, która poświęcona została tematom energetyki, rozwoju, inwestycji i innowacji, gospodarki 4.0. Następnie omawiano tematy bezpieczeństwa, infrastruktury i transportu. Ważną część spotkania stanowiły zagadnienia OZE oraz Offshore, samorządy lokalne, a także szpitale.  
Dyrektor Techniczny Belse – Roman Masek wziął udział w panelu Rozwój, inwestycje i innowacje, podczas którego rozmawiano na temat odnawialnych źródeł energii, programie wspierającym proekologiczne zachowania oraz ich wpływie na gospodarkę. Po raz kolejny wspomniano o wodorze jako paliwie przyszłości, a także wykorzystaniu OZE w ciepłownictwie systemowym. W kontekście nowoczesnych rozwiązań Dyrektor Masek wspomniał o innowacyjnych technologiach Belzona, które Belse stosuje od ponad 30 lat. Warto tu wspomnieć o możliwości zastąpienia popularnego spawania, technologią nowoczesną a przede wszystkim bezpieczną jaką jest spajanie na zimno z wykorzystaniem materiałów kompozytowych Belzona. Oferowane przez Belse technologie kompozytowe Belzona doskonale wpisują się trend zrównoważonego rozwoju, poprzez naprawę i regenerację części, które później zyskują dodatkowe cechy i większą wytrzymałość niż nowe (Belzona 1111). Oferta Belse dla przemysłu to technologie kompozytowe Belzona, które z uwagi na swoje unikatowe właściwości i wyjątkowo wysoką skuteczność, zapewnią wsparcie, stabilizację i bezpieczeństwo procesów nawet w tak trudnych czasach jak obecne.

Galeria zdjęć z OSG ...

Zobacz film ...