Strona główna ❯❯ Aktualnosci ❯❯ Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy - Siedlce 2019

Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy - Siedlce 2019

pon., 21/10/2019 - 13:04 -- amachlajewska

W dniach 26-27 września 2019 r. w Siedlcach odbyła się V edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2019, którego partnerem jak co roku była firma BELSE, a głównym organizatorem Europejskie Centrum Biznesu. Patronat honorowy nad szczytem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz wiele czołowych osób ze świata polityki i instytucji pozarządowych. Spotkanie poświęcone było filarom polskiej gospodarki przyszłości w kontekście strategii rozwoju najważniejszych sektorów gospodarki oraz zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego. Omawiano wyzwania w sektorze energetycznym, a w ramach warsztatów prowadzonych przez doradców energetycznych przedstawiono możliwości dofinansowania na inwestycje z zakresu efektywności energetycznej, aby ograniczać negatywny wpływ emisji na jakość powietrza.

Dyrektor Techniczny Belse – Pan Roman Masek wziął udział w panelu dyskusyjnym Gospodarka 4.0 – przemysł i innowacyjność, w którym zastanawiano się między innymi jak wygląda funkcjonowanie tego programu po 4 latach od wprowadzenia.

Uczestnicy panelu omawiali rolę państwa w kreowaniu, wspieraniu i regulowaniu nowych modeli biznesowych, a także na podstawie własnych doświadczeń podejmowali kwestie podejścia do innowacyjności w przedsiębiorstwach. Kolejnym ważnym elementem dyskusji były sposoby pozyskiwania kapitału na badania i rozwój, także środków unijnych na innowacje w perspektywie finansowej 2014-2020. Na koniec poruszono temat inwestycji w rozwiązania poprawiające poziom bezpieczeństwa projektów oraz dynamiki otoczenia regulacyjnego.

Link do Galerii...............

Link do Filmu.................