Strona główna ❯❯ Aktualnosci ❯❯ Ogólnoposki Szczyt Energetyczny, Gdańsk 2021

Ogólnoposki Szczyt Energetyczny, Gdańsk 2021

pon., 28/06/2021 - 13:25 -- ppryszcz

W dniach 21-22 czerwca 2021 firma Belse po raz kolejny została Partnerem Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2021, który odbył się w Muzeum II Wojny w Gdańsku. Szczyt został objęty Patronatem Honorowym przez Ministra Aktywów Państwowych, Ministra Klimatu i Środowiska, Ministra Infrastruktury, Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki oraz wiele ważnych postaci polskiej gospodarki i instytucji państwowych.

W ramach wydarzenia wręczono statuetki „Bursztyn Polskiej Energetyki 2021, które w tym roku trafiły do Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Tauron Polska Energia S.A. oraz Grupy Ekoenergetyka S.A. za szczególne działania w zakresie rozwoju i bezpieczeństwa polskiej gospodarki i energetyki.

Dyrektor techniczny Belse Pan Roman Masek brał udział w panelu Horyzont 2050: Rozwój, inwestycje, innowacje - firmy, samorządy, prosumenci (OZE, eMobility, fotowoltaika). Rozmowy dotyczyły między innymi  rozwoju OZE - transformacji energetycznej, która pociąga za sobą zmiany procesów biznesowych, a co za tym idzie dopasowania innowacyjnych materiałów do zmieniających się wymogów. Szczególną uwagę poświęcono innowacyjnym technologiom i materiałom w obszarze turbin wiatrowych  oraz elektrowni wodnych.

Materiały kompozytowe Belzona to innowacyjne rozwiązania do zabezpieczeń i napraw m.in.  turbin wiatrowych, krawędzi natarcia łopat turbin wiatrowych (Belzona 5721), które gwarantują trwałą i skuteczną naprawę - raz na długi czas. Kolejnym istotnym elementem jest odpowiednia termoochrona – powłoka Belzona 5871, która oprócz swojej podstawowej funkcji zapewnienia izolacji termicznej, ma działanie antykorozyjne. Ponadto, nowa generacja termoochrony powstrzymuje zjawisko kondensacji wilgoci lub oszronienia na powierzchni chronionej, a tego brakuje w tradycyjnych technikach izolacji. Dzięki zastosowaniu materiałów Belzona można znacznie ograniczyć koszty eksploatacji, wydłużyć żywotność urządzeń, a tym samym podnieść wydajność i efektywność instalacji.  

 

📷 Galeria zdjęć