Strona główna ❯❯ Aktualnosci ❯❯ VII edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego – OSE GDAŃSK 2019

VII edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego – OSE GDAŃSK 2019

pt., 26/04/2019 - 12:54 -- ppryszcz

 W dniach 8-9 kwietnia 2019 r. w Gdańsku odbyła się kolejna, już VII edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2019 r. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Senatu RP oraz wiele czołowych postaci ze świata polityki oraz biznesu z kraju i zagranicy. Firma BELSE tradycyjnie została Partnerem szczytu, który w tym roku poświęcony został wyzwaniom stojącym przed polską energetyką. Z jednej strony związanym z rosnącymi potrzebami energetycznymi i surowcowymi krajowej gospodarki, z drugiej koniecznością dywersyfikacji dostaw, aby były ciągle i stabilne, ale także ekonomicznie racjonalne. W wystąpieniu inauguracyjnym zostały określone kluczowe obszary rozwoju energetyki na najbliższe lata oraz w perspektywie do 2050 roku.

Dyrektor Techniczny BELSE, Roman Masek wziął udział w panelu dyskusyjnym „Gospodarka 4.0 – przemysł i środowisko”, zaprezentował technologię Belzona w kontekście innowacyjnych rozwiązań o charakterze przełomowym, umożliwiające rozwój przez optymalizację. Podczas dyskusji zastanawiano się także nad możliwościami zapewnienia dynamiki otoczenia regulacyjnego i bezpieczeństwa projektów inwestycyjnych, a także roli państwa w kreowaniu, wspieraniu i regulowaniu nowych modeli biznesowych. Uczestnicy debaty poruszyli również problem funkcjonowania gospodarek narodowych w czasach globalnej konkurencji oraz czynnika środowiskowego, jako istotnego elementu gospodarki przyszłości.
Podczas szczytu OSE GDAŃSK 2019 odbyła się także prezentacja podróżnika Marka Kamińskiego oraz towarzyszki jego planowanej wyprawy Al No Trace Expedition 2019, którą będzie humanoidalna sztuczna inteligencja Noa. W ramach wyprawy podróżnik pokona ok. 30 tyś km bezemisyjnym samochodem elektrycznym badającym między innymi poziom emisji zanieczyszczeń w poszczególnych krajach. Tym samym chce udowodnić, że w taki sposób można bez problemu przemierzać dalekie i wymagające dystanse, bez negatywnego wpływu na otoczenie.
Kolejna edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego odbędzie się wiosną przyszłego roku.
 

Zobacz więcej:

Film VII edycja Szczyt Energetyczny............

Galeria zdjęć...............................................