Strona główna ❯❯ Aktualnosci ❯❯ Warsztaty 7 grudnia 2023 - Technologie Kompozytowe Belzona w okrętownictwie

Warsztaty 7 grudnia 2023 - Technologie Kompozytowe Belzona w okrętownictwie

pt., 15/12/2023 - 14:07 -- ppryszcz

Belse i PGZ Stocznia Wojenna w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

7 grudnia 2023 w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni zorganizowaliśmy we współpracy z PGZ Stocznią Wojenną wykład otwarty Technologie kompozytowe Belzona w okrętownictwie.
Wykład zaprezentował Roman Masek, Dyrektor Techniczny Belse, który przedstawił jak ogromny jest potencjał technologii kompozytowej Belzona dla okrętownictwa. Nie tylko przy budowie jednostek pływających ale również w ochronie oraz naprawie obiektów. Wydarzenie miało na celu pokazać jak wartościowe i pomocne są innowacyjne rozwiązania kompozytowe Belzona, które w znaczący sposób wpływają na bezpieczeństwo i wydajność morskich konstrukcji.
Technologie kompozytowe Belzona rewolucjonizują przemysł morski, oferując wiele korzyści, takich jak wysoka wytrzymałość w trudnych warunkach morskich, odporność na korozję oraz doskonała przyczepność konstrukcyjna i wiele innych. Dzięki zastosowaniu technologii Belzona możliwe jest zwiększenie efektywności operacyjnej floty morskiej oraz zapewnienie ochrony i trwałości struktur w najbardziej wymagających warunkach środowiskowych.
Podczas wykładu Roman Masek omówił również konkretne przykłady zastosowania kompozytów Belzona w praktyce, prezentując projekty, które zostały już wdrożone w szeregach floty morskiej w Polsce i na świecie. Jego wiedza i doświadczenie w tej dziedzinie były inspiracją dla wszystkich uczestników spotkania.
Dziękujemy Akademii Marynarki Wojennej i PGZ Stocznii Wojennej za zaangażowanie w organizację tego wydarzenia, a także wymianę doświadczeń i otwartość na wdrażanie postępu technologicznego dla okrętownictwa. Dzięki temu będziemy mogli wspólnie podnosić standardy bezpieczeństwa, poprawiać wydajność i efektywność zrównoważonego rozwoju w branży morskiej.

Główne obszary zastosowań kompozytów Belzona dla okrętownictwa:

✔️    Wzmocnienie i regeneracja powierzchni w warunkach morskich
✔️    Skuteczna ochrona przed korozją i degradacją
✔️    Naprawa i ochrona układów napędowych
✔️    Wysoka wytrzymałość zmęczeniowa
✔️    Doskonała przyczepność w spajaniu konstrukcyjnym

 

Film z wydarzenia

Link do galerii