Strona główna ❯❯ Aktualnosci ❯❯ Warsztaty naukowo-techniczne pt. „Technologie Kompozytowe Belzona w Okrętownictwie”

Warsztaty naukowo-techniczne pt. „Technologie Kompozytowe Belzona w Okrętownictwie”

pt., 19/03/2021 - 07:10 -- ppryszcz

W dniu 4 marca 2021 odbyły się warsztaty naukowo-techniczne pt. 
„Technologie Kompozytowe Belzona w Okrętownictwie” na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Seminarium w formie warsztatów on-line, zostało zrealizowane na podstawie umowy o współpracy z Wydziałem Mechanicznym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i wieloletniej współpracy z Uczelnią oraz kołem naukowym Nautica. Podczas warsztatów przekazaliśmy uczestnikom praktyczną wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem, a także najnowsze technologie z zakresu zastosowania kompozytów polimerowych w okrętownictwie. Wydarzenie zgromadziło liczną frekwencję zarówno wśród studentów jak i specjalistów z branży.

Zagadnienia jakie były prezentowane w ramach warsztatów to m.in.:

• Zastosowania kompozytów polimerowych w okrętownictwie

• Nowe rozwiązania dla przemysłu okrętowego

• Powłoki zwiększające sprawność elementów przepływowych

• Ochrona, zabezpieczenie i regeneracja powierzchni

Warsztaty prowadził Dyrektor Techniczny Belse, Roman Masek. W ramach wydarzenia odbył się także pokaz praktyczny technologii BELZONA z zakresu spajanie na zimno – naprawy mechaniczne, który poprowadził Inspektor Nadzoru Belse, Kamil Ostaszewski. Po zajęciach była możliwość konsultacji z naszymi specjalistami, z czego wiele osób skorzystało. 
Uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe za pośrednictwem Uczelni, a film z pokazu praktycznego udostępniamy dla wszystkich na naszym kanale na YouTube :

Link do filmu

Serdeczne podziękowania kierujemy dla dr. inż Włodzimierza Kończewicza z Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni za wieloletnie wsparcie i zaangażowanie przy organizacji kolejnych warsztatów z zakresu "Technologie Kompozytowe Belzona w Okrętownictwie".

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny dział w warsztatach.