Strona główna ❯❯ Zastosowania ❯❯ Pompy

Pompy

Powiązane produkty

Powiązane branże

Zastosowania

Pierwotny profil uszkodzonych pomp może zostać przywrócony za pomocą utwardzalnych na zimno kompozytów do naprawy elementów metalowych firmy Belzona. Nasze powłoki epoksydowe do ochrony przed erozją i korozją pozwalają zahamować negatywne procesy a także zwiększyć wydajność, a co za tym idzie ograniczyć koszta związane z częstymi naprawami.

Naprawianie pomp

Długi okres pracy w niesprzyjających warunkach lub nieprzyjaznym środowisku sprawia, że sprawność pomp znacząco maleje na skutek działania erozji, korozji, oddziaływania substancji chemicznych, zużycia i kawitacji.

Gama kompozytów firmy Belzona do naprawiania metalu:

  • Odbudowa korpusu i wirnika pompy bez konieczności używania specjalistycznych narzędzi
  • Odtworzenie luzów gniazd
  • Trwałe zabezpieczenie przed korozją i erozją
  • Eliminacja prac gorących
  • Utwardzanie w temperaturze otoczenia
  • Doskonałe przyleganie do podłoży metalowych, w tym stali nierdzewnej, stali ferrytyczno-austenitycznych, stali węglowej, aluminium, żeliwa oraz brązu, a także specjalistycznych stopów
  • Zabezpieczenie pomp przed kawitacją

Zabezpieczanie i podnoszenie sprawności pomp

Szeroki wybór powłok epoksydowych pozwala na dobranie produktów firmy Belzona do zastosowania w zróżnicowanych środowiskach eksploatacji.

Powłoki ceramiczne Belzona, np. Belzona 1321 (Ceramic S-Metal) zapewniają trwałą ochronę przed erozją oraz korozją. Z kolei Belzona 1341 (Supermetalglide) została opracowana specjalnie by zwiększyć wydajność pomp. Osiągnięto to za pomocą technologii hydrofobowej dzięki czemu są odpychane ciecze procesowe i ograniczające przepływ turbulentny. Po zastosowaniu w przypadku nowego wyposażenia odnotowano podniesienie sprawności o nawet 7%, a w przypadku wyposażenia modernizowanego o nawet 20%.

Środowiska w których zachodzi intensywna eksploatacja (np. pomp szlamowe lub ściekowe) są miejscami gdzie idealnie się sprawdzą powłoki odporne na ścieranie firmy Belzona. Dzięki zawartości bardzo twardych wypełniaczy zapewniają one maksymalną ochronę.

Belzona 1131 (Bearing Metal) umożliwia zabezpieczenie wałów pomp przed zużyciem i zatarciem. Produkt ten dzięki swoim właściwościom samosmarującym tworzy powierzchnie o niskim współczynniku tarcia.

Materiały firmy Belzona do naprawiania elementów metalowych mogą być również użyte do odbudowy oraz zabezpieczania pokryw tylnych, płyty zaworów i wirniki pomp próżniowych.

Inne specjalistyczne powłoki odporne na oddziaływanie substancji chemicznych, wysokiej temperatury, erozję i kawitację lub posiadające kilka z tych właściwości sprawiają, że firma Belzona może zapewnić rozwiązania sprawdzające się w większości środowisk eksploatacji.

Ewentualne miejscowe uszkodzenia powłok firmy Belzona można łatwo usunąć i w krótkim czasie przywrócić wyposażenie do eksploatacji przy minimalnym czasie przestoju.

Galeria: