Strona główna ❯❯ Aktualnosci ❯❯ Zabezpieczenie platformy wydobywczej na Bałtyku dla LOTOS Petrobaltic S.A.

Zabezpieczenie platformy wydobywczej na Bałtyku dla LOTOS Petrobaltic S.A.

śr., 11/08/2021 - 12:40 -- ppryszcz

Na skutek ciągłego tarcia przepływającej wody morskiej powstała erozja powłoki wokół słupów nóg kratowych platformy wydobywczej Baltic Beta umieszczonej na Morzu Bałtyckim. W konsekwencji postępującej korozji stali mogło dojść do osłabienia całej konstrukcji. Nie było możliwości przerwania pracy na remont, gdyż platforma nieprzerwanie eksploatuje złoże ropy naftowej B3 na Morzu Bałtyckim.

Zespół inżynierów Belse opracował technologię naprawy w oparciu o materiał kompozytowy Belzona 5831 (ST-Barrier), dzięki czemu naprawę wykonano na miejscu - bez konieczności wyłączenia platformy wydobywczej z eksploatacji i bez dodatkowych kosztów transportu oraz dokowania.

Materiał Belzona 5831 (ST-Barrier) został opracowany specjalnie do zastosowań na powierzchniach mokrych i zaolejonych, których nie można osuszyć przed jego zastosowaniem oraz do zastosowań podwodnych. Powłoka usuwa wodę z powierzchni, zapewniając maksymalne przyleganie do powierzchni. Po utwardzeniu zapewnia powłokę barierową zabezpieczającą wyposażenie eksploatowane w zanurzeniu lub mające kontakt z roztworami wodnymi, charakteryzuje się doskonałym przyleganiem do powierzchni metalowych i niemetalowych. Może być stosowany także w niskich temperaturach (5%).

 

Link do strony produktu Belzona 5831