Strona główna ❯❯ Zastosowania ❯❯ Problematyczne powierzchnie dachowe

Problematyczne powierzchnie dachowe

Powiązane produkty

Powiązane branże

Zastosowania

Od 1965 r. polimerowe materiały dachowe i płynne powłoki dachowe firmy Belzona są często używane do przeprowadzania napraw oraz zabezpieczania. Niskozapachowe powłoki dachowe Belzona cechują się wyjątkowymi właściwościami impregnacji wodoodpornej oraz odporności na czynniki klimatyczne. Po zastosowaniu chronią one dach przez co najmniej 20 lat.

Impregnacja wodoodporna dachów i zabezpieczanie przed uszkodzeniami

Belzona 3111 (Flexible Membrane) to jedna z gamy lekkich powłok dachowych w płynie. Doskonale chronią one przed wodą a także zabezpieczają przed czynnikami klimatycznymi. Stanowią one trwałą ochronę przed przeciekami, uszkodzeniami i zużyciem.

Zimnoutwardzalne powłoki dachowe mogą być łatwo nałożone z pomocą pędzla lub wałka oraz ze względu na brak zapachu, stosowane właściwie wszędzie, w szkołach, w szpitalach i w budynkach użyteczności publicznej. System obejmuje siatkę wzmacniającą ułatwiającą dobór grubości powłoki podczas nakładania. Dzięki swojej wyjątkowej elastyczności produkt dostosowuje się do ruchów dachu.

Naprawianie i zabezpieczanie dachów metalowych oraz osłanianie elementów ołowianych

Materiały dachowe firmy Belzona mają także szerokie zastosowanie w naprawianiu i zabezpieczaniu dachów metalowych narażonych na uszkodzenia i zużycie. Korozja odsłoniętych krawędzi cięcia niezabezpieczonych profili z blachy stalowej jest nieunikniona. Płynne powłoki dachowe firmy Belzona są idealne do uszczelniania krawędzi cięcia w celu zapobiegania korozji.

Ze względu na swoją trwałość i wytrzymałość ołów jest materiałem chętnie stosowanym do zabezpieczania szczelin w dachach i kominach, ale z czasem może ulegać uszkodzeniu. Zniszczenia powstałe pod wpływem czynników atmosferycznych, obluzowane mocowania i ruch mogą doprowadzić do nieszczelności dachu. Szybkoutwardzalne materiały epoksydowe, np. Belzona 1212, służą do bezspoinowego naprawiania tych stref przy minimalnym zakłóceniu funkcjonowania budynku.

Osłanianie całych dachów ołowianych lub uzupełnianie brakujących elementów ołowianych za pomocą membran polimerowych Belzona jest także szybką i skuteczną metodą zapobiegania kradzieży ołowiu.

Połączenia, spoiny i naprawy awaryjne

Naprawy w sytuacjach awaryjnych, takie jak uszczelnianie przecieków, uszkodzonych szczelin dylatacyjnych i spoin, można wykonać natychmiast, stosując materiał Belzona 3121 (MR7), przylegający mocno do większości podłoży dachowych i utwardzający się nawet w pełnym zanurzeniu, zapewniając natychmiastową impregnację wodoodporną.

Do naprawy i uszczelniania skorodowanych świetlików i szczeblin można zastosować produkt Belzona 3111 (Flexible Membrane). Jego wielką zaletą jest brak zakłócenia funkcjonowania obiektu.

Naprawianie attyk i połączeń

Uszkodzone i przeciekające attyki i połączenia można łatwo naprawić z użyciem produktu Belzona 3121 (MR7). Można go nakładać nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Ten mikroporowaty materiał jest stosowany również do innych napraw, np. do uzupełniania ubytków w spoinowaniu cegieł i zaprawy oraz do uszczelniania i usuwania pęknięć w ścianach murowanych.

Galeria: